Červenec 2009

Felipe - životopis

6. července 2009 v 14:06 | Teris |  •Felipe Massa

Datum narození: 25.4. 1981
Místo narození: Sao Paulo, Brazílie
Výška: 166 cm
Stav: ženatý s Raffaelou
Bydliště: Viareggio, Itálie

Massa pochází z Brazílie, ze Sao Paula, ale jeho dědeček přišel do této Jihoamerické země z Cerignoli, města v Itálii. O závodění se začal zajímat v sedmi letech, ale závodit začal až o rok později na motokárách. Hned v první sezoně se mu dařilo, a tak skončil čtvrtý. Dalších 7 let pokračoval v národních a mezinárodních motokárových soutěžích.

V roce 1998 se přesunul do FormuleChevrolet a v tomto Brazilském šampionátu skončil pátý, ale už v další sozoně získal titul, když vyhrál 3 závody z 10.

V roce 2000 odletěl do Evropy, kde závodil v Italské Formuli Renault a zároveň v Evropské Formuli Renault. Obě tyto soutěže najednou vyhrál. Poté měl možnost jít do Formule 3, zvolil si však místo toho Formuli 3000. A udělal dobře, jelikož vyhrál 6 závodů z 8 a zajistil si titul.

Téhož roku si ho všiml Peter Sauber který s ním podepsal smlouvu na rok 2002. V této době od McLarenu odcházel Kimi Räkkonen, kterého objevil také Sauber. Oba spolu byli už od začátku často srovnáváni, a tak se čekalo, kdo z nich bude nakonec lepší.

O rok později se stal testovacím jezdcem týmu Ferrari a od roku 2004 opět usedal do Sauberu.
Až roku 2006 dostal svou životní šanci, stát se jezdcem Ferrari, usednout po boku Michaela Schumachera a nahradit tak Rubense Barrichella. Původně měl v tomto týmu podepsanou smlouvu jen na rok, ale protože se zde skvěle sžil a všem dokázal svůj talent, zajistil si prodloužení na další roky.

Po dochodu Schumachera z F1 má Felipe nového týmového kolegu Kimiho.