Životopis 2 =)

7. října 2007 v 20:48 | Terrris |  •Shia LaBeouf
Shia je jedináček. Matka Shayna je bývalá tanečnice a baletka, která se později vydala na dráhu návrhářky módních doplňků. Otec Jeffrey je veterán z Vietnamu a práce střídal velmi často. Nakonec se ,,usadil" a vykonával pouze dvě, práci mima v cirkuse a klauna na rodeu.
Podle Shii měl ještě koníčka: ,,Choval tři kuřata a celý život oddaně miloval slepici jménem Henrietta. Fakt. Vystupoval s nimi v cirkuse. Běhal skrz zapálené obruče a ta kuřata za ním. Byla to sranda." Oba rodiče byli ,, hipíci jak poleno", takže Jeffrey pěstoval marihuanu a v rámci utužování vztahů mezi otcem a synem si společně s desetiletým Shiou balili špeka. Zatímco Jeff pak přešel na heroin, Shia získal k drogám ,,celoživotní" odpor, který zatím stále trvá. V uměleckých kruzích se pohyboval i matčin otec, který byl ,,pouhý" komik, zatímco otcova matka byla beatnická lesbická básnířka, která ,,v 50. letech pobíhala světem po boku Allena Ginsberga." Shayna, jež se přece jen více držela při zemi, se později s Jeffreyem (i když se ze závislosti na drogách léčil) rozvedla. Shia si zůstal blízký s oběma.
Shia je prý komediant ,,od doby, kdy vylezl z matčina lůna." Ve škole plné latino a Afroameričanů byl jediným bělochem. Aby si uchoval zdraví, zneškodňoval své spolužáky smíchem. Když přišla rodina na mizinu, rozhodl se najít agenta a vydělávat si tak i peníze. Vybral někoho ve Zlatých stránkách, zašel za níma předstíral, že je svůj vlastní manažer. Bylo mu sotva jedenáct a byl tak zábavný, žo ho vzali. První ,,velkou" roli získal v komediálním seriálu Báječní Stevensovi, byl za ni oceněn cenou Daytime Emmy.
V příjemné fantasy komedii Díry hrál po boku Jona Voighta. Právě ten, se svou vlastní dcerou Angelinou Jolie neustále na kordy, byl Shiovi něčím jako náhradním otcem. I díky němu Shia uznal, že hraní může být i něco víc než jen způsob, jak vydělat prachy. Shiovo srdce ale tenkrát ještě pořád bilo pro skutečnou práci s kamerou: ,,S kamarádem jsme natočili spoustu filmů. Jeden byl o pasákovi, který měl afro. Ale bylo pro něj fakt těžký být opravdový pasák, protože měl bílé afro. Další byl o dítěti, jehož rodiče byli alergičtí na psy a kočky, a tak mu koupili humra. A ten humr dostal obrnu. Bylo to blbý. Koupili jsme si mrtvého humra, okolo krku mu uvázali provázek a tahali ho po silnici."
Shiova hvězda vycházela, filmy, v nichž hrál, byly čím dál větší hity, i když, upřímně řečeno, nebylo to ani tak kvůli němu, jako skutečně prozíravým výběrem rolí. Od druhého dílu Blbého a blbějšího to vzal přes druhý díl Charlieho andílků ke sci-fi Já, robot až po Constantina, ve kterém pomáhal Keanu Reevsovi lovit zlé duchy. Objevil se i v kladně přijatém dramatu Golfový sen, natočeném podle skutečných událostí, u nás byl ale film uveden pouze na DVD. Disturbia, remake Hitchcockova Okna od dvora pro dnešní teenagery, měla premiéru letos v dubnu a překvapivě se z ní stal divácký hit. Shia hrál hlavní roli. Stejně tomu bylo i v ohromné podívané Transformers, kteří ale vydělali mnohem víc peněz. Milý a vtipný Shia je novým miláčkem Hollywoodu, právě natáčí po boku Harrisona Forda 4. díl Indiana Jonese. ,,Je mi dvacet, což s sebou přináší věci pozitivní i negativní. Nechci být ,,osobnost". Chci být herec a zůstat záhadný. Jako Tom Hanks. To je můj cíl. Já chci odejít a vrátit se s jizvou. Nekouknete se na Steva McQueena a nezačnete mu slepě důvěřovat. Je tajemný. Stejně tak jako Johnny Depp. A tom Hanks."
  • ,,Shia je židovského původu (od matky) a znamená to ,,dar od Boha", ,,LaBeouf" je chybně přepsané z francouzštiny (po otci) a znamená to ,,vůl" nebo ,,hovězí".
  • Shia nosí kontaktní čočky, kouří a má 2 buldoky - Branda a Rexe.
  • Proslýchá se, že jeho vyvolenou je zpěvačka Rihanna. Byli spolu viděni v restauraci v Beverly Hills nad čokoládovým fondue.
  • Rád bruslil nebo jezdil na kole, teď dává přednost surfování.
  • Podepsal smlouvu na další dvě pokračování Transformers.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Klikni, že jsi tu byl/a...

Klik 100% (652)

Komentáře

1 annysek annysek | 31. května 2008 v 19:34 | Reagovat

shia je okkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama